Alerjide Lazer Tedavisi

alerjide-lazer-tedavisi
Alerjide Lazer Tedavisi

Alerji vücudun yabancı bir madde ile karşılaştığında buna karşı geliştirdiği bir yanıttır.

Günlük hayatımızda alerji nedeni olabilecek birçok alerjen ile karşılaşmaktayız. Özellikle sanayi ürünlerinin ve kimyasal madde kullanımının yaygınlaşması ile alerjik hastalıkların görülme sıklığı da giderek artmaktadır. Alerjenler çok çeşitlidir. Yiyecekler, havada uçuşan polenler, ev tozları ve bunların içinde gözle görülmeyen küçük canlılar, hayvan tüyleri, giyecekler, takılar, kimyasallar ve aklınıza gelebilecek daha birçok şey alerji etkeni olabilir.

Alerjik reaksiyon kişiye özel bir durumdur. Farklı kişiler farklı maddelere farklı alerjik reaksiyonlar gösterebilirler veya hiç alerjik reaksiyon göstermeyebilirler. Alerjiye yatkınlık kalıtsaldır ve genetik faktörler rol oynar. Alerjenler alerjik rinit, alerjik konjüktivit, alerjik astım, kontak dermatit, ürtiker gibi birçok alerjik hastalığa neden olabilir.

Alerjik rinit ise burun mukozasının alerjik nedenli iltihabıdır. Özellikle alerjik yatkınlığı olan kişilerde görülür.

Alerjik rinitte çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunlardan en bilineni alerjenlerden uzak durmak ve ilaç tedavisidir. Fakat yapılan tüm önlemler ve ilaç tedavisine rağmen alerji şikayetleri bazen geçmemektedir ve hastalarımız alternatif tedavi yollarına başvurmaktadırlar.

Alerjik rinitte son dönemlerde çıkan yeni bir tedavi yöntemi bu anlamda hastalarda yeni bir umut ışığı oldu. Bu yöntem düşük yoğunluklu lazer tedavisidir.

© Copyright 2013, Tüm hakları Saklıdır. | Designed by İncekalem Web Design Uyarı: Bu sitedeki yazılar tamamen bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Tedavi amaçlı kullanılamaz.